04:10 20 04 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

„Echipa dobrogeană cea mai bună” Săgeata i-a dedicat egalul de la Botoşani primarului Nicolae Matei

05 Aug, 2013 00:00 1678 Marime text
Nou-promovata Săgeata Năvodari a rămas neînvinsă în Liga 1 şi după etapa a treia. Sâmbătă, jucătorii lui Tibor Selymeş au înregistrat un preţios rezultat de egalitate în deplasare cu FC Botoşani, 1-1. Gazdele au deschis scorul în minutul 49, prin Cârjan, care a fructificat din 4 m centrarea lui Vaşvari. Săgeata a revenit pe tabelă în minutul 87, când Lupu a trimis balonul în poartă cu capul, după o eroare a portarului Curileac.

Dobrogenii i-au dedicat egalul primarului oraşului Năvodari, Nicolae Matei, care a împlinit 46 de ani. „La Mulţi Ani, domnule primar, şi vă promitem în continuare o evoluţie cât mai bună în Liga 1, în acest moment Săgeata Năvodari fiind echipa dobrogeană cea mai bună!”, a fost mesajul jucătorilor Săgeţii.

Tibor Selymeş a folosit echipa: Panagopoulos - Peteleu, Fl. Popa, Cr. Munteanu (cpt.), I. Filip - Muzac, Vezan (77 Tigoianu) - Florean, V. Dinu, I. Iordache (51 V. Lupu) - M. Roman II (59 S. Chiţu). „Pentru noi, fiecare punct contează, de aceea egalul e foarte bun. Nu ştiu câţi se gândeau, la începutul campionatului, că vom avea cinci puncte după trei etape”, a declarat Selymeş. FC Botoşani (antrenor, Cristi Popovici) i-a trimis în teren pe: Curileac - Patache, Ursu, Tincu, Acsinte - Codoban (67 Ghinga), Vaşvari (cpt.), Croitoru, Vraciu - Hadnagy (89 I. Matei), Cârjan (72 Tăban). În etapa viitoare, Săgeata va juca, pe stadionul „Farul” din Constanţa, sâmbătă, 10 august, de la ora 19.00, cu ACS Poli Timişoara (în direct la Digi Sport 1).

Sursa foto 3: gsp.ro