13:46 25 04 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Dogaru, gol din lovitură liberă FC Viitorul II - succes clar cu Înainte Modelu, Axiopolis Cernavodă - punct în deplasare

24 Oct, 2016 00:00 3201 Marime text

Ambele reprezentante ale judeţului Constanţa în Liga a 3-a de fotbal, FC Viitorul II şi Axiopolis Cernavodă, au încheiat neînvinse etapa a opta a campionatului. Dacă FC Viitorul II a învins pe teren propriu, la Ovidiu, Înainte Modelu cu 3-0, nou-promovata Axiopolis Cernavodă a realizat un preţios rezultat de egalitate în deplasare, 1-1 cu Unirea Slobozia.

Golurile meciului de la Ovidiu au fost reuşite de Alexandru Cicâldău (25 - din penalty), Tudor Băluţă (48) şi Ionuţ Vînă (90+3). Cristian Cămui şi Vasile Mănăilă, antrenorii FC Viitorul II, au folosit jucătorii: Dur-Bozoancă - Kilyen (80 Mladen), Băluţă, Ghiţă, Margină - Neniţă (61 Ciobanu), B. Vasile, Cicâldău (54 Casap) - Vînă, Cioablă (56 Măţan), Stoica. Graţie acestui succes, FC Viitorul II a acumulat 19 puncte, iar în etapa viitoare va evolua pe terenul Deltei Dobrogea Tulcea.

În meciul cu Unirea Slobozia, Axiopolis Cernavodă (antrenor, Vasile Enache) a revenit de la 0-1 (după ce gazdele au punctat în minutul 40). Golul egalizator a fost reuşit în minutul 60 de Dogaru (o reuşită foarte frumoasă, din lovitură liberă). Echipa de start a oaspeţilor a fost: Mirică - V. Hristu, Andreescu, Zaharia, Rusu, I. Gheorghe, Husein, Moldoveanu, M. Hristu, Dogaru, Cristea. Punctul obţinut la Slobozia este al optulea al Axiopolis din acest sezon, iar în meciul următor echipa din Cernavodă întâlneşte CSM Olteniţa acasă.