15:41 16 04 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

CS Peştera, cea mai clară victorie în deplasare din Liga a V-a

24 Oct, 2013 00:00 2660 Marime text
În etapa a opta a Ligii a V-a de fotbal a judeţului Constanţa s-au înregistrat rezultatele: Seria Nord - Steaua Speranţei Siliştea - Pescarul Ghindăreşti 4-4, Sportul Tortoman - Victoria Mihai Viteazu 0-2, Dacia Mircea Vodă - Voinţa Săcele 2-0, Viitorul Fântânele - Ulmetum Pantelimon 6-0, Pescăruşul Gârliciu - Dunărea Ciobanu 1-1, meci întrerupt în minutul 66, când oaspeții s-au retras de pe teren, Viitorul Târguşor - Victoria Pantelimon 2-0.

Gloria Seimeni a avut rundă liberă; Seria Sud - Gloria II Băneasa - Marmura Deleni 3-1, Tineretul Valea Dacilor - Danubius Rasova 1-1, Speranţa Nisipari - Voinţa Siminoc 0-1 meci căruia arbitrul Laurențiu Ciuchiță i-a fluierat finalul în minutul 40, „cavalerul” fiind agresat de spectatori, AS Independenţa - Castelanii Castelu 3-2, Voinţa Cochirleni - CS Peştera 1-5, Trophaeum Adamclisi - Sport Prim Oltina 0-3, meci oprit în minutul 88, când arbitrul Bogdan Bercea a fost lovit de un jucător al gazdelor. Dunărea Ostrov şi AS Ciocârlia au avut rundă liberă; Seria Est - Luceafărul Amzacea - Fulgerul Chirnogeni 0-3, AS Atletic 2 Mai - Gloria Albeşti 1-0, Avântul Comana - Viitorul Cobadin 6-1, Viitorul Pecineaga - AS Bărăganu 2-2, Viitorul Mereni - SF Mangalia 3-0. Meciul Oil Terminal 2013 Constanţa - Farul Tuzla a fost amânat. Recolta Negru Vodă, care se retrăsese în urmă cu câteva etape din Liga a V-a (Seria Est), a depus la Asociaţia Judeţeană de Fotbal Constanţa o cerere de reprimire în campionat, care a fost aprobată de Comitetul Executiv al AJF.

Clasamente
Seria Nord: 1. Seimeni - 15p, 2. Mihai Viteazu - 13p, 3. Siliștea - 13p, 4. Săcele - 13p, 5. Ciobanu - 12p, 6. Fântânele - 12p, 7. Ghindărești - 11p, 8. Victoria Pantelimon - 11p, 9. Târgușor - 11p, 10. Mircea Vodă - 9p, 11. Gârliciu - 7p, 12. Tortoman - 4p, 13. Ulmetum Pantelimon - 0p.
Seria Sud: 1. Rasova - 20p, 2. Ostrov - 19p, 3. Peștera - 19p, 4. Siminoc - 18p, 5. Oltina - 18p, 6. Băneasa II - 15p, 7. Nisipari - 12p, 8. Independența - 10p, 9. Deleni - 6p, 10. Castelu - 6p. 11. Valea Dacilor - 5p, 12. Cochirleni - 4p, 13. Adamclisi - 3p, 14. Ciocârlia - 0p.
Seria Est: 1. Comana - 19p, 2. Agigea II - 16p, 3. Oil Terminal 2013 - 15p, 4. Mereni - 14p, 5. Tuzla - 13p, 6. Bărăganu - 11p, 7. 2 Mai - 10p, 8. Chirnogeni - 9p, 9. Pecineaga - 7p, 10. Mangalia - 5p, 11. Albești - 5p, 12. Cobadin - 3p, 13. Amzacea - 3p.