12:56 25 04 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

CS Năvodari s-a impus la limită în meciul cu Tomitanii Constanța

14 Oct, 2017 14:43 1785 Marime text
Vicecampioana Diviziei Naționale la rugby, CS Năvodari, s-a impus la limită, scor 23-22, în meciul de pe teren propriu, de astăzi, cu Tomitanii Constanța, din etapa a treia a campionatului.

Gazdele au condus cu 20-8 la pauză, dar în partea secundă Tomitanii, nou promovați în DNS, au întors scorul, trecând în avantaj cu 22-20. CS Năvodari s-a impus în minutele de final, grație unei lovituri de pedeapsa, realizând astfel a treia victorie din tot atâtea meciuri.

Celelalte meciuri ale etapei s-au încheiat cu rezultatele: Gloria Buzău - Bucovina Suceava 21-16, Ştiinţa Petroşani - CS UAV Arad 68-5 şi RC Bârlad - RCM Galaţi 46-22.

Clasament: 1. Năvodari - 14 puncte (3 meciuri), 2. Buzău - 14p (3 m), 3. Petroşani - 7p (3 m), 4. Bârlad - 7p (2 m), 5. Galaţi - 5p (3 m), 6. Tomitanii - 1p (1 m), 7. Suceava - 1p (2 m), 8. Arad - 0p (3 m).

În etapa viitoare, CS Năvodari va juca pe teren propriu cu Gloria Buzău, iar Tomitanii vor evolua tot în propriul fief, cu RCM Galaţi.

Sursă foto: Facebook/ CS Năvodari