23:56 16 04 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Condusă cu 5-0 de SSC Farul în minutul 49, Înainte Modelu a început să marcheze. Care credeți că a fost scorul final?

28 Oct, 2017 16:57 5284 Marime text
Echipa de fotbal SSC Farul Constanța a câștigat cu 6-3 meciul de astăzi, de pe teren propriu, de la Techirghiol, cu Înainte Modelu, din etapa a zecea a seriei secunde din Liga a 3-a.

Gazdele au condus cu 4-0 la pauză, în urma golurilor lui Agache (4), Badea (8 - autogol), R. Stănescu (25) și Pătulea (31), iar la scurtă vreme de la startul reprizei secunde, în minutul 49, căpitanul Alex Grigoraș a ridicat scorul la 5-0.

Înainte Modelu a revenit însă pe tabelă, punctând de trei ori la rând, în minutele 55 (D. Gheorghe), 61 (Fl. Marin - din lovitură liberă) și 86 (M. Popescu), astfel că pe final oaspeții s-au apropiat la 3-5!

Rezultatul final avea să fie însă 6-3 pentru SSC Farul, după ce Alex Grigoraș a realizat dubla în minutul 90+2.

SSC Farul (antrenori, Petre Grigoraș, Marian Dinu, Ion Barbu și Gică Mina) a jucat cu: Gurău - Androne (60 Robu), Diakite, Botea (71 Vl. Suciu), Agache, I. Florea (65 Juncănaru), A. Iani, Cl. Dragu, R. Stănescu, Al. Grigoraș (cpt.), Pătulea (64 V. Șicu).

Sursa foto: Facebok (SSC Farul)