CFR și CS Mihail Kogălniceanu merg ceas în Liga a IV-a
CFR și CS Mihail Kogălniceanu merg ceas în Liga a IV-a
05 Sep, 2013 00:00
05 Sep, 2013 00:00
05 Sep, 2013 00:00
ZIUA de Constanta
2379
Marime text
În etapa a treia a Ligii a IV-a constănțene de fotbal s-au înregistrat rezultatele: Seria Est - Sparta Techirghiol - Litoral Corbu 3-2, Vulturii Cazino Constanța - AS Cogealac 2-3, CS Eforie - Portul Constanța 4-1, Victoria Cumpăna - CFR Constanța 0-5, Aurora 23 August - CS Agigea 2-5. Unirea Topraisar a avut etapă liberă; Seria Vest - Axiopolis Cernavodă - Recolta Nicolae Bălcescu 1-2, CS Mihail Kogălniceanu - Perla Murfatlar 4-1, Carsium Hârșova - Gloria Băneasa 3-1, Știința Poarta Albă - Progresul Medgidia 5-4. Voința Valu lui Traian și CSO Ovidiu au avut etapă liberă.
Clasamente
Seria Est
1. CFR 3 3 0 0 18-4 9p (+6)
2. Topraisar 2 2 0 0 7-2 6p (+3)
3. Portul 3 2 0 1 9-7 6p (+3)
4. Eforie 3 2 0 1 8-6 6p (0)
5. Agigea 3 1 1 1 9-8 4p (+1)
6. Cumpăna 3 1 1 1 11-12 4p (-2)
7. Cogealac 2 1 0 1 5-6 3p (+3)
8. Techirghiol 2 1 0 1 4-6 3p (-3)
9. Corbu 2 0 0 2 2-6 0p (-3)
10. 23 August 2 0 0 2 6-13 0p (-3)
11. Vulturii Cazino 3 0 0 3 7-16 0p (-6)
Seria Vest
1. Mihail Kogălniceanu 3 3 0 0 13-5 9 (+3)
2. Nicolae Bălcescu 2 1 1 0 4-3 4 (+1)
3. Murfatlar 3 1 1 1 5-5 4 (+1)
4. Medgidia 2 1 0 1 11-5 3 (+3)
5. Poarta Albă 1 1 0 0 5-4 3 (0)
6. Valu lui Traian 2 1 0 1 6-7 3 (0)
7. Cernavoda 3 1 0 2 4-7 3 (-3)
8. Hârşova 3 1 0 2 4-12 3 (-3)
9. Ovidiu 2 0 2 0 3-3 2 (-1)
10. Băneasa 3 0 0 3 5-9 0 (-3)
Clasamente
Seria Est
1. CFR 3 3 0 0 18-4 9p (+6)
2. Topraisar 2 2 0 0 7-2 6p (+3)
3. Portul 3 2 0 1 9-7 6p (+3)
4. Eforie 3 2 0 1 8-6 6p (0)
5. Agigea 3 1 1 1 9-8 4p (+1)
6. Cumpăna 3 1 1 1 11-12 4p (-2)
7. Cogealac 2 1 0 1 5-6 3p (+3)
8. Techirghiol 2 1 0 1 4-6 3p (-3)
9. Corbu 2 0 0 2 2-6 0p (-3)
10. 23 August 2 0 0 2 6-13 0p (-3)
11. Vulturii Cazino 3 0 0 3 7-16 0p (-6)
Seria Vest
1. Mihail Kogălniceanu 3 3 0 0 13-5 9 (+3)
2. Nicolae Bălcescu 2 1 1 0 4-3 4 (+1)
3. Murfatlar 3 1 1 1 5-5 4 (+1)
4. Medgidia 2 1 0 1 11-5 3 (+3)
5. Poarta Albă 1 1 0 0 5-4 3 (0)
6. Valu lui Traian 2 1 0 1 6-7 3 (0)
7. Cernavoda 3 1 0 2 4-7 3 (-3)
8. Hârşova 3 1 0 2 4-12 3 (-3)
9. Ovidiu 2 0 2 0 3-3 2 (-1)
10. Băneasa 3 0 0 3 5-9 0 (-3)
Urmareste-ne pe Grupul de Whatsapp
Comentarii