Ziua Dobrogei, 139 ani
14 noiembrie 1878 - 14 noiembrie 2017
21:44 18 10 2017 Citeste un ziar liber! Unde ne gasiti?

Ce meciuri se joacă în weekend în ligile mici din judeţul Constanţa

ro

23 Apr, 2016 00:00 1089 Marime text
Etapa a 26-a a Ligii a IV-a de fotbal a judeţului Constanţa se joacă astăzi, după programul: CS Agigea - Ştiinţa Poarta Albă (juniori - ora 10.00 / seniori - ora 12.00), Victoria Cumpăna - Gloria Băneasa (10-00 / 12.00), CS Eforie - Farul Tuzla (10.00 / 12.00), Unirea Topraisar - CS Mihail Kogălniceanu (11.00 / 13.00), Viitorul Fântânele - Voinţa Valu lui Traian (11.00 / 13.00), CSO Ovidiu - Sparta Techirghiol (12.00 / 15.00), CS Portul Constanţa - Axiopolis Cernavodă (11.00 / 13.00), CFR Constanţa - Avântul Comana (10.00 / 12.00). Duminică, are loc ultima partidă a etapei, Dunărea Ostrov - Victoria Mihai Viteazul (10.00 / 12.00).
 
La Liga a V-a a fost programată etapa a 22-a, astfel: sâmbătă se vor juca meciurile Recolta Nicolae Bălcescu - CS Năvodari (de la ora 17.00), Voinţa Săcele - Perla Murfatlar (ora 11.00), iar duminică, partida Castelanii Castelu - Viitorul Pecineaga (11.00), Dacia Mircea Vodă - Speranţa Nisipari (11.00), Gloria Seimeni - Litoral Corbu (14.00) şi AS Atlethic 2 Mai - Danubius Raşova (11.00). CSS Medgidia s-a retras din Campionat.
 
Duminică, se dispută etapa a 16-a a Ligii a VI-a, Seria Nord, după programul: Dunărea Ciobanu - Pescăruşul Gârliciu (ora 11.00), Înfrăţirea Cogealac - Spicul Horia (14.00), Viitorul Cuza Vodă - Dunaris Topalu (14.00), Sportul Tortoman. Ulmetum Pantelimon (11.00), Steaua Speranţei Siliştea - Pescarul Ghindăreşti (14.00), Viitorul Târguşor - Voinţa Cochirleni (11.00).
 
În Seria Sud, se joacă etapa a 19-a, tot duminică. Partidele sunt: AS Bărăganu - Trophaeum Adamclisi (ora 11.00), AS Carvăn - Marmura Deleni (15.00), Viitorul Cobadin - CS II Agigea (11.00), Sport Prim Oltina - Fulgerul Chirnogeni (12.00), AS Ciocârlia - Viitorul Mereni (14.00), Olimpia Constanţa - Inter Ion Corvin (14.00) şi AS Independenţa - Luceafărul Amzacea (14.00).
 
Clasamente:
Liga a IV-a (juniori): 1. CFR - 73p, 2. Portul - 66p, 3. Cernavodă - 54p, 4.Unirea Topraisar - 54p, 5. Mihail Kogălniceanu - 49p, 6. Mihai Viteazul - 47p, 7. Agigea - 39p, 8. Fântânele - 37p, 9. Ostrov - 35p, 10. Comana - 35p, 11. Techirghiol - 35p, 12. Băneasa - 33p, 13. Ovidiu - 20p, 14. Valu lui Traian - 20p, 15. Eforie - 18p, 17. Cumpăna - 17p, 18. Poarta Albă - 15p, 19.Tuzla - 3p.
 
Liga a IV-a (seniori): 1. Cernavodă - 66p, 2. Agigea - 53p, 3. Eforie - 49p, 4. Mihai Viteazu - 48p, 5. Băneasa - 47p, 6. Ostrov - 44p, 7. Ovidiu - 42p, 8. Topraisar - 37p, 9. CFR - 36p, 10. CS Portul Constanţa - 35p, 11. Mihail Kogălniceanu - 34p, 12. Comana - 33p, 13. Fântânele - 29p, 14. Tuzla - 28p, 15. Poarta Albă - 20p, 16. Techirghiol - 19p, 17. Valu lui Traian - 15p, 18. Cumpăna - 3p.
 
Liga a V-a: 1. CS Năvodari - 54p, 2. AS Atletic 2 Mai - 48p, 3. Gloria Albeşti - 44p, 4. Speranţa Nisipari - 42p, 5. Castelani Castelu - 40p, 6. Litoral Corbu - 34p, 7. Viitorul Pecineaga - 31p, 8. Perla Murfatlar - 30p, 9. Viitorul Cobadin - 29p, 10. Voinţa Siminoc - 29p, 11. Gloria Seimeni - 24p, 12. Voinţa Săcele - 23p, 13. Danubius Raşova - 20p, 14. Recolta Nicolae Bălcescu - 18p, 15.Dacia Mircea Vodă - 18p, 16. CSS Medgidia - 2p.
 
Liga a VI-a (Seria Nord): 1. Viitorul Târguşor - 38p, 2. Dunărea Ciobanu - 33p, 3. Voinţa Cochirleni - 30p, 4. Sportul Tortoman - 28p, 5. Steaua Speranţei Siliştea - 28p, 6. Viitorul Cuza Vodă - 22p, 7. Pescăruşul Gârliciu - 20p, 8. Dunaris Topalu - 16p, 9. Pescăruşul Ghindăreşti - 14p, 10. Spicu Horia - 12p, 11. Ulmetum Pantelimon - 10p, 12. Înfrăţirea Cogealac - 10p.
 
Liga a VI-a (Seria Sud): 1. Sport Prim Oltina - 46p, 2. Viitorul Mereni - 40p 3. C.S. II Agigea - 39p, 4. Inter Ion Corvin - 37p, 5. Fulgerul Chirnogeni - 28p, 6. AS Carvăn - 27p 7. Luceafărul Amzacea - 27p, 8. AS Ciocârlia - 23p, 9. Olimpia Constanţa - 22p, 10. AS Independenţa - 18p, 11. Viitorul Cobadin - 15p, 12. Marmura Deleni - 13p, 13. Trophaeum Adamclisi - 11p, 14. AS Bărăganu - 11p.
 
Felix Rizea este masterand la Facultatea de Ştiinţele Comunicării şi Ştiinţe Politice a Universităţii „Andrei Şaguna” Constanţa

Ti-a placut articolul?

Comentarii