15:25 25 04 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Callatis, singura victorioasa

13 Mar, 2006 00:00 673 Marime text
Cele trei echipe constantene care mai continua in Seria I a Diviziei B la fotbal au obtinut sambata rezultate contradictorii, performera fiind Callatis Mangalia care a inceput cu dreptul returul campionatului. Astfel, mangaliotii au primit pe teren propriu vizita celor de la Cetatea Suceava, o formatie destul de incomoda. Insa nu numai ca gazdele au invins, dar au facut-o intr-o maniera categorica, scor 4-1. Golurile celor de la Callatis au fost marcate de catre Stoianof (min. 34, 40-din penalty), Teican (min. 38) si S. Marin (min. 93, tot din penalty). Pentru oaspeti a deschis scorul R. Miu in minutul 2 . Altay Navodari, echipa reformata a lui Cristian Camui a sperat o repriza si zece minute la obtinerea unui rezultat pozitiv in deplasarea de la Sacele, contra Preciziei din localitate. Din pacate, C. Ungureanu a naruit sperantele constantenilor, marcand in minutul 53 pentru echipa gazda si stabilind scorul final, 1-0 pentru Precizia. Nici Portul Constanta nu a avut mai mult noroc in confruntarea de la Braila contra Daciei Unirea. Elevii lui Ion Constantinescu au rezistat pana in minutul 70, cand Campean a deschis scorul pentru gazde, iar peste noua minute Harap a marit avantajul gazdelor la 2-0, acesta fiind de altfel si rezultatul final. In fine, Gloria Buzau a profitat de desfiintarea echipei Midia Navodari, castigand meciul cu scorul de 3-0, la masa verde. In urma acestor rezultate, Altay ramane cel mai bine clasata echipa a judetului, pe pozitia a 11-a, cu 18 puncte. Tot 18 puncte au acumulat Callatis Mangalia si Portul Constanta care insa au un golaveraj inferior Altayului si se afla pe locurile 12, respectiv 13.