00:43 20 04 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Axiopolis Cernavodă, victorie la scor în Cupa României

15 Aug, 2018 20:16 2870 Marime text
Echipa de fotbal de Liga a 3-a Axiopolis Cernavodă a debutat cu dreptul în ediția 2018/2019 a Cupei României.

Astăzi, formația pregătită de Ionel Melenco a întâlnit în deplasare, în faza a doua a etapei naționale a întrecerii, echipa călărășeană Înainte Modelu (aflată și ea în Liga a 3-a), de care a dispus cu 5-2 (1-1).

Pentru Axiopolis au marcat M. Hristu (20, 74), Crețu (47), Andrescu (60) și Moise (81). Gazdele au înscris în minutele 27 (reușita de 1-1) și 85 (golul de 2-5).

Axiopolis a jucat cu: Puia - Acasandrei, Lazăr, Andrescu (82 Șerban), L. Gheorghe - Crețu, Coconașu (78 Crânganu), Anton - Beșleagă, Moise, M. Hristu (75 Rusu).

Repriza întâi a fost mai echilibrată, însă după pauză ne-am aflat clar la conducerea jocului, ceea ce s-a cunoscut și pe tabela de marcaj, a declarat Gheorghe Stănculescu, președintele secției de fotbal a clubului din Cernavodă.

Sursa foto (cu rol ilustrativ): Ștefan Negrea