04:06 19 04 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Axiopolis Cernavodă. egal acasă cu CSM Oltenița. Gazdele n-au putut folosi patru oameni de bază

30 Sep, 2017 21:44 3496 Marime text
Echipa de fotbal Axiopolis  Cernavodă a încheiat cu o remiză, scor 2-2, meciul de astăzi, de pe teren propriu, cu CSM Oltenița, din etapa a șasea a Ligii a 3-a, seria secundă.

Gazdele au avut 1-0 la pauză, dar în partea secundă s-au văzut conduse cu 2-1, reușind apoi egalarea.

Axiopolis a punctat prin Moise (17) și Beșleagă (77), oaspeții marcând în minutele 75 și 76.

La echipa din Cernavodă nu au putut evolua patru oameni de bază: Fotescu, Husein (suspendați), Zaharia și Andrescu (perechea de fundași centrali) - accidentați.

Ionel Melenco, antrenorul lui Axiopolis, a jucat cu: Puia - Rusu (80. I. Gheorghe), Răvoiu, V. Hristu, L. Gheorghe - Vieru (87 Crețu), M. Hristu (77 Abibula) - Beșleagă, Loloț, R. Mihalache - Moise. Rezerve neutilizate au fost Nanu - Vlăescu și Sasu.

După prima repriză, meciul părea unul liniștit. Oaspeții au ieșit însă de la cabine cu mai mult tupeu, iar noi am intrat în jocul lor. În exprimarea echipei noastre s-a cunoscut lipsa celor patru jucători, a declarat Gheorghe Stănculescu, președintele secției de fotbal a clubului Axiopolis.

Sursa foto: ZIUA de Constanța