06:59 20 04 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Al patrulea 0-0 consecutiv

13 Apr, 2004 00:00 788 Marime text

Callatis Mangalia - FC Vaslui 0-0

Callatis Mangalia a obtinut sambata, in meciul cu FC Vaslui, al patrulea rezultat de 0-0 consecutiv de pe teren propriu. Gruparea din sudul litoralului nu a reusit sa depaseasca pe FC Vaslui, rezultatul final fiind cel consemnat inca din primul minut. Elevii lui Imilian Serbanica au jucat sters in fata unui adversar care, in runda precedenta, suferise o infrangere pe teren propriu in fata Midiei. De la oaspeti D. Sanmartean a fost eliminat in minutul 90+3, pentru cumul de doua cartonase galbene. Callatis: Budur - Panescu, R. Ungureanu, Tanasa, T. Nicolae, A. Toma (84 M. Stoian) - Cornateanu (46 Petrache), Chelu, Cogali - Novac (74 I. Florea), Sapunaru. Antrenor: I. Serbanica. FC Vaslui: Kajcsa - E. Tudor, Chisareanu, D. Badea, Jovanovici, D. Sanmartean - Oancea, S. Frunza (80 V. Badea), Ed. Iordanescu (89 B. Panait) - Pancovici (90 Ungurianu), Fl. Anghel. Antrenor: Ad. Matei. Eliminat: D. Sanmartean (90+3 - doua "galbene"). Arbitri: M. Draganescu, M. Beudean (ambii Brasov), E. Parvulescu (Medias).