13:41 24 04 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Academia Hagi s-a impus la Timişoara Un constănţean, cel mai bun jucător de la „Cupa Speranţelor”

10 Sep, 2013 00:00 2413 Marime text
Întrecerile „Cupei Speranțelor”, competiție de fotbal adresată juniorilor născuți după 1 ianuarie 2002, care s-a disputat la Timişoara, s-a încheiat cu victoria echipei Academiei de Fotbal „Gheorghe Hagi” (antrenor, Constantin Fălină). După ce încheiase faza grupelor pe prima poziție, Academia a câștigat atât semifinala, cât și finala mare. În penultimul act, constănţenii au dispus de CSS Timişoara, cu 4-0, prin golurile lui Louis Munteanu (3) şi Dan Neicu. În meciul pentru titlu, AH a învins LPS Banatul Timişoara (1-0, gol Alexi Pitu, care a fost desemnat şi cel mai valoros jucător al turneului). Lotul Academiei care s-a impus în Banat a fost format din: Sabin Stănciulescu, Laurențiu Dumitru, Daniel Bârzu, Darius Grosu, Iulian Bileca, George Dămășaru, Constantin Grameni, Dan Neicu, Robert Voicu, Alexi Pitu, Louis Munteanu, Tanasis Papazou, Robert Mustacă şi Radu Pocol.

Sursa foto: Academia Hagi