13:12 29 03 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Andreas Iani şi Mircea Manole, marcatori Academia Hagi a învins AS Roma

23 Apr, 2015 00:00 2404 Marime text
Primul meci amical dintre cele două stabilite între echipa de juniori de până în 17 ani a Academiei de Fotbal „Gheorghe Hagi“ şi cea similară a clubului italian AS Roma le-a revenit constănţenilor. Aceştia se află în Italia, iar partida s-a disputat la baza de pregătire a clubului capitolin de la Trigoria, Academia Hagi câştigând cu 2-1 (2-0). Golurile oaspeţilor au fost marcate de Andreas Iani (15) și Mircea Manole (23), gazdele punctând cu cinci minute înainte de final. S-au jucat două reprize a câte 40 de minute. Academia Hagi U-17 a început meciul în formula: Tordai - Căpușă, Ghiță, Kilyen, Rusu - Casap, Iani, Dumitrescu - Ciobanu, Coman, Manole. Au mai jucat: Băluță, Vlădescu, Trancă, M. Ene, Drăguș.

Sursa foto: Academia Hagi