16:56 23 04 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Sageata invinsa de Vityaz Podolsk

09 Feb, 2010 21:10 1269 Marime text

stema_sageata_stejaru.jpgDivizionara secunda, Sageata Stejaru a sustinut astazi al treilea meci de verificare din cadrul cantonamentului pe care il efectueaza in Antalya. Adversarii celor de la Sageata au fost rusii de la FC Vityaz Podolsk, formatie care s-a impus cu 3-2 dupa un meci echilibrat. Golurile celor din Stejatu au fost marcate de Sicu in minutul 4 si Chitu in minutul 80 din lovitura de la 11 metri. Stefan Ciobanu a ratat un penalty in minutul 77.

Antrenorul Aurel Sunda a dorit sa-i vadaevoluind si pe fotbalistii care aujucat mai putin, astfel ca doar in ultimul sfert de ora a folosit titularii. Maine dupa-amiaza de la ora 15, Sageata Stejaru va intalni formatia de prima liga, Gornik Zabrze, de 14 ori campioana a Poloniei.