02:13 26 04 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

NHL/Walker, dubla la debut (video)

05 Mar, 2010 22:24 1868 Marime text

walker_05_03.jpgScott Walker se dovedeşte deja o achiziţie perfectă pentru Capitals. Adus joi de la Carolina pentru „capacitatea fizică excelentă", jucătorul de 37 de ani a debutat cu o dublă care le-a adus celor din Washington un muncit 5-4 cu Tampa Bay. „Am fost nervos şi probabil nici nu m-am odihnit prea bine înainte de meci aşa că am încercat doar să joc şi să mă integrez într-o echipă care joacă atât de bine încân nu vrei s-o deranjezi", a spus hocheistul american imediat după meci.

Liderul din NHL s-a întrebuinţat serios pentru a depăşi un adversar extrem de arţăgos. Fehr şi Downie au marcat golurile primei părţi, iar Knuble a făcut 3-1 pentru Washington în startul reprizei secunde. Tampa Bay a revenit spectaculos prin Lecavalier (2) şi Stamkos şi a egalat la 4 după ce Walker făcuse un 4-2 parţial. Fostlul om al celor din Carolina a marcat însă golul decisiv cu 7 minute înainte de final şi îi menţine pe Washington pe primul loc.

Rezumat Capitals - Lightning 5-4