Ziua Dobrogei, 139 ani
14 noiembrie 1878 - 14 noiembrie 2017
12:57 24 10 2017 Citeste un ziar liber! Unde ne gasiti?

Cine sunt judecătorii din Constanţa şi în ce completuri intră! Partea a II-a, Tribunalul Constanţa

ro

02 Mar, 2017 00:00 2818 Marime text
Secţia Penală este condusă de Antoneta Ardeleanu. Preşedintele Secţiei I Civile este Chiraţica Enache. Asta în timp ce Dumitru Radu Comşa conduce Secţia Contencios, administrativ şi fiscal
 
ZIUA de Constanţa continuă prezentarea judecătorilor de la malul mării cu cei din cadrul Tribunalului Constanţa. În cadrul acestei instanţe funcţionează patru secţii (Secţia Penală, Secţia I Civilă, Secţia a II-a Civilă şi Secţia Contencios, administrativ şi fiscal).
 
Fond civil si măsuri speciale de protecţie a copilului şi adopţie:
F1 - Camelia Ciucă;
F2 - Chiraţica Enache;
F3 - Cristina Duţă;
F4 - Corina Artene;
F5 - Crina Popescu;
F6 - Cristina Ghernaja;
F7 - Aurora Coadă;
F8 - Claudia Bodean;
F9 - Beatrice Mariş;
F10 - Ivan Felicia;
F11- Ramona Spînoche;
F12 - Neagu Adrian;
F13 - Felicia Marcu;
F14 - Adriana Lepădatu;
F15 - Diana Ionela Faur;
F16 - Veronica Tudor.
 
Apel civil şi minori şi familie şi fond funciar:
A1- Cristina Ghernaja şi Camelia Ciucă
A2 - Adriana Lepădatu şi Felicia Marcu
A3 - Crina Popescu şi Beatrice Mariş
A4 - Mihaela Mocanu şi Chiraţica Enache
A6 - Cristina Duţă şi Veronica Tudor.
 
Recurs
R2 - Cristina Ghernaja, Chiraţica Enache şi Camelia Ciuca: civil, fond funciar;
R3 - Adriana Lepădatu, Felicia Marcu şi Mihaela Mocanu: civil, fond funciar, familie şi minori;
R4 - Crina Popescu, Veronica Tudor şi Beatrice Mariş: civil, fond funciar, familie şi minori.
 
Asigurări sociale şi litigii de muncă
LM1 - Aurora Coadă - asistenţi judiciari: Raluca Guran şi Aura Baschinos
LM2 - Ramona Spînoche - asistenţi judiciari:  Raluca Guran şi Aura Baschinos
LM3 - Claudia Bodean - asistenţi judiciari: Lucian Neacşu şi Aura Baschinos
LM4 - Diana Faur - asistenţi judiciari:  Lucian Neacşu şi Georgeta Chioveanu
LM5 - Corina Artene - asistenţi judiciari: Lucian Neacşu şi Georgeta Chioveanu
LM6 - Neagu Adrian - asistenţi judiciari: Raluca Guran şi Aura Baschinos Lucian Neacşu şi Georgeta Chioveanu
LM7 - Felicia Ivan - asistenţi judiciari: Georgeta Chioveanu şi Raluca Guran.
 
Completuri specializate de fond, pentru soluţionarea plângerii formulate împotriva încheierii de respingere a contestaţiei privind tergiversarea procesului - art. 525 Cod de Procedură Civilă:
C2 - Cristina Ghernaja, Chiraţica Enache şi Camelia Ciuca
C3 - Adriana Lepădatu, Felicia Marcu şi Mihaela Mocanu
C4 - Crina Popescu, Veronica Tudor şi Beatrice Mariş.
 
Complet specializat pe Legea nr. 211/2004 - (Comisia pentru acordarea de compensaţii financiare victimelor infracţiunilor):
CAJ1 - Crina Popescu
 
 
Completuri specializate de fond în litigiile în care cel puţin una dintre părţi are calitatea de profesionist în sensul art. 8 din noul Cod Civil, în materia societăţilor comerciale, în materia registrului comerţului, în judecarea cererilor privind restrângerea, împiedicarea ori denaturarea concurenţei şi a celor privind titlurile de valoare şi alte instrumente financiare:
C1 - Oana Damian
C2 - Iulia Cărbune Cosac
C3 - Alina Elena Marin
C4 - Elena Laura Suliman
C5 - Camelia Trifanov
C6 - Nicoleta Melentina Mirică
C7 - Cristina Constantinescu
C8 - Iulia Casian
C9 - Adrian Oprea
C10 - Ioana Pascu
C11 - Daniela Călin
C12 - Aniela Staicu
C13 - Iuliana Tudoran
C14 - Cristina Belecciu
C15 -Laura Smarandi.
 
Completuri specializate în materie maritimă şi drept fluvial:
MF1 - Luminiţa Dan
MF2 - Adrian Oprea.
 
Completuri specializate de apel în litigiile în care cel puţin una dintre părţi are calitatea de profesionist în sensul art. 8 din noul Cod Civil, în materia societăţilor comerciale, în materia registrului comerţului, în judecarea cererilor privind restrângerea, împiedicarea ori denaturarea concurenţei şi a celor privind titlurile de valoare şi alte instrumente financiare:
A1 - Iuliana Tudoran, Oana Damian
A2 - Camelia Trifanov, Iulia Cărbune Cosac
A3 - Cristina Belecciu, Adrian Oprea
A4 - Nicoleta Mirică, Daniela Calin
A5 - Luminiţa Dan, Iulia Casian
A6 - Laura Suliman, Cristina Constantinescu
A7 - Aniela Staicu, Alina Elena Marin
A8 -Laura Smarandi, Ioana Pascu.
 
Completuri colegiale specializate de fond, pentru judecarea cererilor în anulare îndreptate împotriva ordonanţelor de plată pronunţate în baza art. 1013 - 1024 Cod de Procedură Civilă:
AC1 - Iuliana Tudoran, Oana Damian
AC2 - Camelia Trifanov, Iulia Cărbune Cosac
AC3 - Cristina Belecciu, Adrian Oprea
AC4 - Nicoleta Mirică, Daniela Calin
AC5 - Luminiţa Dan, Iulia Casian
AC6 - Laura Suliman, Cristina Constantinescu
AC7 - Aniela Staicu, Alina Elena Marin
AC8 - Laura Smarandi, Ioana Pascu.
 
Completuri specializate de recurs în litigiile în care cel puţin una dintre părţi are calitatea de profesionist în sensul art. 8 din noul Cod Civil, în materia societăţilor comerciale, în materia registrului comerţului, în judecarea cererilor privind restrângerea, împiedicarea ori denaturarea concurenţei şi a celor privind titlurile de valoare şi alte instrumente financiare, şi maritim fluvial:
 
R1 - Alina Elena Marin, Aniela Staicu, Oana Damian
R2 - Camelia Trifanov, Laura Smarandi, Iulia Cărbune Cosac
R3 - Cristina Belecciu, Ioana Pascu, Iuliana Tudoran
R4 - Iulia Casian, Nicoleta Mirică, Daniela Călin.

Completuri specializate de fond în materia insolvenţei, concordat preventiv şi mandat ad-hoc:

F1 - Alina Elena Marin
F2 - Daniela Călin
F3 - Ioana Pascu
F4 - Iulia Cărbune Cosac
F5 - Camelia Trifanov
F6 - Nicoleta Mirică
F7 - Cristina Constantinescu
F8 - Iulia Casian
F9 - Laura Suliman
F10 - Oana Damian
F11 - Adrian Oprea
F12 - Luminiţa Dan
F13 - Aniela Staicu
F14 - Iuliana Tudoran
F15 - Cristina Belecciu
F16 -Laura Smarandi.
 
Completuri specializate de fond în materia insolvenţei, purtând indicativul MA, constituite exclusiv pentru evidenţierea dosarelor care primesc termene administrative:
FMA1 - Alina Elena Marin
FMA2 - Daniela Călin
FMA3 - Ioana Pascu
FMA4 - Iulia Cărbune Cosac
FMA5 - Camelia Trifanov
FMA6 - Nicoleta Mirică
FMA7 - Cristina Constantinescu
FMA8 - Iulia Casian
FMA9 - Laura Suliman
FMA10 - Oana Damian
FMA11 - Adrian Oprea
FMA12 - Luminiţa Dan
FMA13 - Aniela Staicu
FMA14 - Iuliana Tudoran
FMA15 - Cristina Belecciu
FMA16 - Laura Smarandi.
 
Completuri specializate de fond, pentru soluţionarea plângerii formulate împotriva încheierii de respingere a contestaţiei privind tergiversarea procesului - art. 525 Cod de Procedură Civilă:
R1TP - Alina Elena Marin, Aniela Staicu, Oana Damian
R2TP -Camelia Trifanov, Laura Smarandi, Iulia Cărbune Cosac
R3TP - Cristina Belecciu, Ioana Pascu, Iuliana Tudoran
R4TP - Iulia Casian, Nicoleta Mirică, Daniela Călin.

Completuri de fond specializate în litigiile de contencios administrativ şi fiscal:

CA1 - Dumitru Radu Comşa
CA2 - Andrea Bianca Andruş
CA3 - Anca Jeanina Niţă
CA4 - Mirela Carapcea
CA5 - Elisabeta Crihana
CA6 - Augustina Livia Nistor
CA7 - Loredana Motoc
CA8 - Cătălina Neacşu
CA9 - Iulia Laura Opariuc Dan
CA10 - Francisc Nemeth
CA11 - Alexandru Burtescu.

Completuri de recurs:

RCA1 - Mirela Carapcea, Andrea Bianca Andruş, Elisabeta Crihana
RCA2 - Augustina Livia Nistor, Ana Jeanina Niţă, Loredana Motoc
RCA3 - Cătălina Neacşu, Iulia Laura Opariuc Dan, Francisc Nemeth.
 
Completuri de apel specializate în litigiile de contencios administrativ şi fiscal:
APCA1 - Mirela Carapcea, Andrea Bianca Andruş
APCA2 - Anca Jeanina Niţă, Loredana Motoc
APCA3 - Elisabeta Crihana, Laura Iulia Opariuc Dan
APCA4 - Augustina Nistor, Cătălina Neacşu
APCA5 - Francisc Nemeth, Alexandru Burtescu.
 
Completuri specializate de fond, în vederea soluţionării cererilor în anulare somaţie de plată - art. 1023 Cod de Procedură Civilă:
F1 - Mirela Carapcea, Andrea Bianca Andruş
F2 - Anca Jeanina Niţă, Loredana Motoc
F3 - Elisabeta Crihana, Laura Iulia Opariuc Dan
F4 - Augustina Nistor, Cătălina Neacşu
F5 - Francisc Nemeth, Alexandru Burtescu.
 
Completuri specializate de fond, pentru soluţionarea plângerii formulate împotriva încheierii de respingere a contestaţiei privind tergiversarea procesului - art. 525 Cod de Procedură Civilă:
CT1 - Mirela Carapcea, Andrea Bianca Andruş, Elisabeta Crihana
CT2 - Augustina Livia Nistor, Anca Jeanina Niţă, Loredana Motoc
CT3 - Cătălina Neacşu, Iulia Laura Opariuc Dan, Francisc Nemeth.

Penal 

Fonduri, cameră preliminară şi completuri specializate pe cauze de familie şi minori, cauze având ca obiect infracţiuni de corupţie:
F1 - Iulia Cezara Suciu
F2 - Cornelia Dumitra
F3 - Nermin Apzait
F4 - Iuliana Radu
F5 - Leonard Iustin Bourceanu
F6 - Emilia Ganera
F7 - Mihaela Vlăşceanu
F8 - Antoneta Ardeleanu
F9 - Marinela Mitan
F11 - Monica Laura Tănase
F12 - Lucian Lică
F13 - Teodor Viorel Gheorghe.
 
Completuri de judecători de drepturi şi libertăţi/cameră preliminară şi judecata în primă instanţă cu următorul indicativ şi cu următoarea componenţă:
-        DL/F1 - Iulia Cezara Suciu
-        DL/F2 - Cornelia Dumitra
-        DL/F3 - Nermin Apzait
-        DL/F4 - Iuliana Radu
-        DL/F5 - Leonard Iustin Bourceanu
-        DL/F6 - Emilia Ganera
-        DL/F7 - Mihaela Vlăşceanu
-        DL/F8 - Antoneta Ardeleanu
-        DL/F9 - Marinela Mitan
-        DL/F11 - Monica Laura Tănase
-        DL/F12 - Lucian Lică.
 
Complet specializat pe Legea nr. 211/2004 - (Comisia pentru acordarea de compensaţii financiare victimelor infracţiunilor)
CAJ1 -Marinela Mitan.

Completuri de fonduri civile:

F1 - Camelia Ciucă
F2 - Chiraţica Enache
F3 - Cristina Duţă
F4 - Corina Suzana Artene
F5 - Crina Mihaela Popescu
F6 - Geta Cristina Ghernaja
F7 - Aurora Coadă
F8 - Claudia Bodean
F9 - Beatrice Mariş
F10 - Felicia Ivan
F11 - Izabela Ramona Spînoche
F12 - Adrian Neagu
F13 - Felicia Marcu
F14 - Adriana Lepădatu
F15 - Ionela Diana Faur
F16 - Veronica Tudor.

Completuri specializate în litigii de muncă şi asigurări sociale:

LM1 - Aurora Coadă
LM2 - Izabela Ramona Spînoche
LM3 - Claudia Bodean
LM4 - Diana Faur
LM5 - Corina Suzana Artene
LM6 - Adrian Neagu
LM7 - Felicia Ivan
LM8 - Camelia Ciucă
LM9 - Veronica Tudor
LM10 - Ramona Crsitina Duţă
LM11 - Crina Mihaela Popescu
LM12 - Geta Cristina Ghernaja
LM13 - Beatrice Mariş
LM14 - Felicia Marcu
LM 15 - Adriana Lepădatu.

Completuri apeluri civile:

A1 - Camelia Ciucă şi Geta Cristina Ghernaja
A2 - Felicia Marcu - Adriana Lepădatu
A3 - Crina Popescu şi Beatrice Mariş
A4 - Mihaela Mocanu şi Chiraţica Enache
A5 - Ramona Spînoche şi Corina Artene
A6 - Cristina Duţă şi Veronica Tudor
A7 - Aurora Coadă şi Adrian Neagu
A8 - Felicia Ivan şi Claudia Bodean.

Completuri recursuri civile:

R1 - Aurora Coadă, Adrian Neagu şi Cristina Duţă
R2 - Cristina Ghernaja, Camelia Ciucă şi Chiraţica Enache
R3 - Felicia Marcu, Adriana Lepădatu şi Mihaela Mocanu
R4 - Crina Popescu, Beatrice Mariş şi Veronica Tudor
R5 - Felicia Ivan, Claudia Bodean şi Diana Faur
R6 - Ramona Spînoche, Corina Artene şi Diana Faur.
 
Completurile anterior precizate au fost stabilite prin hotărârea nr. 32 din data de 17 decembrie 2015.
 
De menţionat că Andrea Bianca Andruş a fost delegată la Curtea de Apel Constanţa începând cu data de 1 februarie 2016. De asemenea, Claudia Bodean este delegată la Curtea de Apel Constanţa, în cadrul Secţiei I Civile, începând cu data de 1 ianuarie 2017. 

Citeşte şi: 

Cine sunt judecătorii din Constanţa şi în ce completuri intră! Partea I - Judecătoria Constanţa

Ti-a placut articolul?

Comentarii