05:12 18 04 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Elevii constanteni au obtinut argint la Educatie Rutiera (galerie imagini)

20 Jul, 2010 00:00 2647 Marime text
DSCN9033.jpgElevii Şcolii cu clasele I-VIII nr.16 au adus Constanţei locul II la Cupa DHS.

În perioada 15 - 18 iulie a.c., elevii Şcolii cu clasele I-VIII nr. 16, care au reprezentat judeţul Constanţa la etapa naţională a Concursului Naţional Şcolar de Educaţie Rutieră „Cupa DHS“, au obţinut locul II, câştigând Medalia şi Cupa de Argint. Concursul a fost organizat de Ministerul Educaţiei, Cercetării, Tineretului şi Sportului în colaborare cu Ministerul Administraţiei şi Internelor - I.G.P.R., Federaţia Română de Ciclism şi Eurosport DHS S.A. Echipajul de elevi participanţi la acest concurs a fost format din: Andreescu Ana Maria, clasa a-V-a A, Grigore Mihail, cls. a-VI-a B, Mihai Laura, clasa a-VII-a A şi Tărăboanţă Alexandru, clasa a-VIII-a B. Elevii au fost pregătiţi de profesorul Enache Damu, director adjunct, şi profesoara Veronica Nistoroiu, coordonator al Cercului de Educaţie Rutieră al şcolii.