16:46 24 04 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Viitorul a câștigat meciul cu CFR Cluj

19 Oct, 2015 22:46 1074 Marime text

Meciul disputant în această seară între CFR Cluj și Viitorul s-a încheiat cu scorul de 1-2.

Prima repriză s-a încheiat fără goluri, cele două formații anihilîndu-se reciproc, potrivit gsp.ro.

Viitorul a început foarte bine a doua repriză, astfel, în minutul 55, Chițu a marcat cu un șut de la 12 metri, profitând de o ezitare a portarului Mincă.

Însă CFR a egalat repede, în minutul 63, prin Cristian Lopez, care a marcat cu o lovitură de cap din șapte metri, după un corner.

Golul victoriei a fost marcat de Benzar, trei minute mai târziu.  Mijlocașul Viitorului a șutat în diagonală, de la 12 metri, la colțul scurt și a marcat după o gafă a lui Mincă. Pînă la final, CFR Cluj a încercat să egaleze, dar nu a avut forța de a marca, conform aceleiași surse.

În urma acestei victorii, Viitorul acumulează 26 de puncte și urcă pe locul doi, la egalitate cu Steaua și Pandurii.

Sursa foto: activenews.ro