04:12 25 04 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

„Viespar pe teren” Meci oprit la Siminoc, după ce doi jucători s-au luat la bătaie

01 Apr, 2014 13:55 1244 Marime text
siminoc, viespar, bataie, jucatori, casteluMeciul de fotbal Voinţa Siminoc - Castelanii Castelu, din etapa a 15-a a Seriei Sud din Liga a V-a a judeţului Constanţa, a fost oprit în minutul 80 de arbitrul Eduard Ioniţă şi nu a mai continuat. Totul a pornit de la o bătaie între un jucător de la gazde şi unul de la oaspeţi. În evenimente au intervenit şi ceilalţi fotbalişti şi alte persoane, iar arbitrul a considerat că cel mai bine e să fluiere finalul partidei. „Majoritatea celor care interveneau voiau să liniştească lucrurile, fără succes însă. Pe gazon era un viespar. Pe teren au intrat şi doi spectatori, dar au intervenit şi trei poliţişti. Până la urmă, conflictul s-a aplanat. Totul a durat patru - cinci minute”, a declarat observatorul meciului, Gheorghe Pârvu. Scorul la care meciul a fost oprit era 3-2 pentru echipa din Siminoc.