02:25 19 04 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Victorie la scor a FC Farul în amicalul cu ACS Performer Constanţa (galerie foto)

23 Jan, 2016 13:23 2156 Marime text
FC Farul a susţinut, astăzi, un meci amical, pe terenul sintetic propriu, contra echipei de juniori Under-17 de la ACS Performer Constanţa.

În prima repriză, FC Farul a folosit mulţi jucători tineri, după pauză evoluând însă şi fotbalişti experimentaţi.

Scorul a fost 8-1 (4-1) pentru FC Farul, care a marcat prin Al. Marin (2), C. Neagu (2), Harle, Corcoveanu şi Fl. Popa, iar o altă reuşită a fost un autogol al adversarilor. Pentru echipa ACS Performer (antrenori, Viorel Farcaş şi Laurenţiu Gheorghe), care a avut în componenţă jucători născuţi în anii 1999 şi 2000, a înscris Apostolache.

Farul a jucat în prima repriză cu: Dinu - Suciu, Al. Dumitru, Țăranu, Harle - Ceaclearu, Cristea, Matei, Duţă - Gorovei, Al. Marin.

În partea secundă au evoluat şi Fl. Popa, Băjan, Vieru, Vezan, C. Neagu şi Corcoveanu.