06:56 20 04 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

US Open, Tenis Irina Begu și Raluca Olaru, eliminate în primul tur al probei de dublu

02 Sep, 2016 09:50 1525 Marime text
Irina-Camelia Begu şi Raluca Olaru au fost eliminate în primul tur al probei feminine de dublu din cadrul turneului US Open, după ce a pierdut în faţa cuplului Jelena Ostapenko (Letonia) şiAndrea Petkovic (Germania), scor 6-7 (5), 6-4, 6-3, informează sport.hotnews.ro.

Româncele s-au impus în primul set cu 7-6, iar în al doilea erau conduse cu 4-3, când jocul a fost întrerupt din cauza ploii. După realuarea meciului, Begu şi Olaru au pierdut setul al doilea cu 6-4 şi au cedat şi manşă decisivă (6-3).

Partida a durat două ore şi 33 minute. Pentru prezenţa pe tabloul principal de la US Open, Begu şi Olaru vor primi 15.141 de dolari şi 10 puncte WTA.