14:02 24 04 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

UPDATE3 - FC Viitorul faţă în faţă cu FC Botoşani. Echipa lui Hagi s-a calificat în sferturile de finală! (galerie foto)

29 Oct, 2015 18:44 1803 Marime text
La ora 18 a început meciul FC Viitorul- FC Botoşani, cu arbitru Viorel Cojocaru. Jocul a început în ritm alert, astfel că după o combinaţie cu Cernat, Bănel Nicoliţă a avut o ocazie de gol în minutul 13, însă acesta a ratat din faţa porţii.
În minutul 21, o nouă ocazie de gol a lui Cristi Ganea, de la FC Viitorul. Scorul rămâne însă 0-0.
Minutul 32 - ratare Cernat, de la FC Viitorul.

UPDATE2, ora 19.48:

Arbitrul a acordat trei minute prelungiri. la finalul acestora, meciul a luat sfârşit cu scorul de 1-0. FC Viitorul s-a calificat în sferturile de finală a Cupei României.

UPDATE2, ora 19.05:

Repriza a doua a început cu dreptul. În minutul 50 Cristian Ganea a înscris pentru FC Viitorul

UPDATE1, ora 18.44:

Aruncare de la corner pentru FC Botoșani. A mai fost acordat un minut de prelungiri, după care a sunat fluierul arbitrului care a anunțat încheierea primei reprize.