09:27 20 04 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

UPDATE. Dublă Bogdan Stancu! Finlanda - România 0-2 (final)

14 Oct, 2014 23:00 2019 Marime text
Bogdan Stancu a deschis scorul la Helsinki, cu o lovitură de cap din careu, în minutul 53 al partidei.

Update ora 23.30

"Motanul" înscrie din nou, la 30 de minute distanţă de prima reuşită, din pasa lui Sânmărtean.

Update ora 23.44

În celelalte partide ale grupei, Irlanda de Nord a învins, oarecum surprinzător, Grecia, cu 2-0, la Atena, iar Ungaria a trecut, tot în deplasare, de Insulele Feroe, scor 1-0.

În clasament conduce Irlanda de Nord, cu 9 puncte, urmată de România, cu 7 puncte, Finlanda şi Ungaria, cu câte 4 puncte. După ultimul meci pe care tricolorii îl susţin în acest an, ei ar putea prelua şefia grupei. Pe 14 noiembrie întâlnim acasă Irlanda de Nord, într-un meci care, cel mai probabil, se va juca fără spectatori, din cauza incidentelor de pe Arena naţională, de la meciul de sâmbăta trecută, cu Ungaria.