17:20 29 03 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

„Trofeul Tomis” la „mini- rugby”

20 Aug, 2015 14:52 1769 Marime text

Sâmbătă şi duminică (22 şi 23 august a.c.), între orele 09.00-13.00, Asociaţia Judeţeană de Rugby Constanţa, în colaborare cu F.R.R. şi D.J.T.S, organizează  la Constanţa, pe terenurile  de rugby „Mihai Naca” şi C.F.R. Constanţa, „Trofeul Tomis” la „mini- rugby ” U10,U12 şi U14. Turneul este parte a Campionatului Naţional  de mini-rugby, etapa a III a. Precedentele etape s-au desfăşurat la Cheile Grădiştei şi Iaşi.

A.S. Victoria Cumpăna, antrenată de Florin Băcioiu a câştigat cele două etape la categoriile U10 şi U12, iar C.S.O. Ovidiu, antrenată de Bogdan Cristea, la U14. Echipa CSC Mihail Kogălniceanu, antrenată de  Romeo Bezuşcu şi Vasile Cornel, a ocupat locul II la U12, Iaşi şi a terminat pe locul III, U12 şi U14, la Cheile Grădiştei.

Şedinţa tehnică pentru stabilirea meciurilor va avea loc vineri (21 august) cu începere de la ora 19.00, la stadionul de rugby „Mihai Naca” din Constanţa. Finalele şi festivitatea de premiere se vor desfăşura duminică (23 august), pe acelaşi stadion.
La această competiţie participă peste 400 de copii cu vârste cuprinse între 09-14 ani, din toată ţara, astfel:.