02:51 20 04 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Tenis de masa - Samara si Dodean aproape de medalii

18 Sep, 2009 18:14 1465 Marime text

samara.jpgConform site-ului oficial al competiţiei, perechea Elizabeta Samara/Daniela Dodean s-a impus, astăzi, în faţa cuplului Petra Lovas/Cornelia Vaida (Ungaria/Croaţia), scor 3-0, într-un meci din turul 3 al Campionatului European de la Stuttgart.

Perechea română va întâlni în sferturile de finală cuplul din Rusia, Anna Tikhomirova/Anastasia Voronova. Partida va avea loc în această seară, începând cu ora 20:00.
tachyean: România a obţinut până acum la Europene o medalie de bronz în concursul rezervat echipelor masculine, unde tricolorii s-au clasat pe locul 3. Daniela Dodean va juca tot astăzi în sferturile competiţiei de simplu. Meciul va începe la ora 17.00, iar adversară îi va fi Viktoria Pavlovich din Belarus.