10:21 29 03 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Steaua pierde cu o diferență incredibilă meciul cu VfB Stuttgart. Calificarea se joacă la Copenhaga

23 Nov, 2012 04:13 1912 Marime text

steaua11.jpgSteaua a pierdut cu un scor neverosimil, 1-5, meciul de pe teren propriu cu VfB Stuttgart, din etapa a cincea a grupei E a Europa League. Oaspeții au condus cu 4-0 la pauză, stabilind acest scor încă din minutul 31! Golurile au fost marcate de Mihai Costea (83), respectiv Tasci (5), Harnik (18), Sakai (23) și Okazaki (31, 55). În celălalt meci din grupă, FC Copengaha a învins Molde în deplasare cu 2-1, astfel că ierarhia, înaintea ultimei runde, arată astfel: 1. Steaua - 10p, 2. Stuttgart - 8p, 3. Copenhaga - 7p, 4. Molde - 3p. Pentru a se califica în primăvara europeană, Steaua trebuie să obțină măcar un egal în ultima etapă, la Copenhaga, socotind că Stuttgart o va învinge în Germania pe Molde, ceea ce e previzibil. Echipa lui Reghecampf poate iesi din grupă și dacă pierde cu FC Copenhaga la diferență de un gol, dar scorul să nu fie 1-0.

Sursa foto: gsp.ro