11:35 18 04 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Steaua a învins CSMS Iaşi (2-1)

03 Oct, 2015 23:26 1061 Marime text
Formaţia Steaua a învins, în această seară, în deplasare, cu scorul de 2-1, echipa CSMS Iaşi, într-un meci din etapa a XIII-a a Ligii I. Golurile au fost marcate de Chipciu '47 şi Tahar '79 pentru Steaua, respectiv Vasile Gheorghe '90+1 pentru CSMS Iaşi.

0-1: Centrare Tahar de pe dreapta, iar Chipciu înscrie cu capul din interiorul careului.

0-2: Tahar înscrie cu un şut din 2-3 metri.

1-2: Vasile Gheorghe stabileşte scorul final cu o lovitură cu capul.

CSMS Iaşi: Caparco - Voicu, Mihalache, Frăsinescu, Ciucă - Mitic, Enescu (Piccioni '57) - Viveiros (Boiciuc '77), Grigorie (V. Gheorghe '57), Bole - Golubovici. Antrenor: Nicolo Napoli.

Steaua: Niţă - Râpă, Varela, Toşca, Guilherme - Kharja, Filip, Stanciu (Muniru '87) - Popa (Onţel '90+2), Chipciu, Enceanu (Tahar '19). Director sportiv: Mirel Rădoi.

Cartonaşe galbene: Enescu '14, Voicu '58 / Ad. Popa '57, Niţă '85

Arbitri: Cristian Balaj - Aurel Oniţă, Ciprian Danşa - Florin Mazilu.

Observatori: Nicolae Marodin, Romulus Chihaia.

În minutul 33, Cristian Balaj a dictat penalti pentru Steaua şi i-a acordat un cartonaş galben lui Frăsinescu. După o discuţie cu asistentul Aurel Oniţă, Balaj i-a retras cartonaşul galben lui Frăsinescu şi a renunţat la decizia de acordare a penaltiului.

La partida din etapa a XIII-a a Ligii I a avut loc şi un incident în public. Trei suporteri ieşeni ai Stelei care se aflau la tribuna II în prima repriză au început să scandeze, iar fanii gazdelor au ripostat dur. Forţele de ordine au intervenit şi i-au escortat pe susţinătorii Stelei până în spaţiul rezervat galeriei oaspete.

La meci au asistat aproximativ 6.500 de spectatori.