02:12 26 04 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Săgeata Năvodari a început în forță noua ediție de campionat

01 Sep, 2012 21:05 1377 Marime text

Dobrogenii au făcut o primă repriză perfectă în capitală la partida cu Dinamo II și în minutul 37 tabela de marcaj arăta deja un scor liniștitor, 3-0 în favorea oaspeților. Golurile au fost marcate de Bogdan Oprea, în minutul 9, și Valentin Apostol în minutele 27 și 37. Elevii antrenorului Aurel Șunda au controlat ostilitățile și în repriza secundă, dar fără să forțeze. Scorul final al meciului a fost 0 – 3. Năvodărenii se instalează de la început pe primul loc în clasamentul seriei Est. Tot în deplasare, o altă pretendentă la promovare, Delta Tulcea a câștigat cu scorul de  3 – 2 disputa cu sucevenii de la Rapid. În etapa viitoare, Săgeata va juca la Năvodari cu ACS Buftea, sâmbătă  8 septembrie de la ora 11:00.