20:48 19 04 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Ministerul Afacerilor Interne a anunțat câștigătorii - echipa Antena 3

19 Jun, 2016 16:55 1472 Marime text
Duminică, 19 iunie a.c., în continuarea campaniei “M.A.I. puternici în echipă”, Ministerul Afacerilor Interne, în colaborare cu Federația Română de Fotbal, a organizat Cupa Presei la Fotbal.

La competiție au participat 14 echipe formate din reprezentanți ai principalelor trusturi de presă, angajați ai MAI și ai structurilor subordonate, precum și oficiali ai Federației Române de Fotbal.

Întrecerea sportivă, care s-a desfășurat pe Stadionul Dinamo din București, a fost câștigată de echipa Antena 3, urmată de echipa Poliției Române.

Câștigătorii au primit un echipament al Naționalei cu semnăturile fotbaliștilor care participă la Campionatul European de Fotbal din 2016. Echipa de pe locul doi a câștigat o minge cu autografele jucătorilor Naționalei de Fotbal a României.

De asemenea, a fost premiat și golgeterul competiției, BISTRICEANU ROBERT de la echipa Poliției Române, care a primit un echipament oficial de joc al Echipei Naționale.

Câștigătorii au fost premiați de ministrul Afacerilor Interne, Petre Tobă, prezent la competiție.