18:19 19 04 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Meci amical, la Braşov, între FC Viitorul şi FC Viitorul II

16 Jun, 2016 17:36 2027 Marime text
FC Viitorul și FC Viitorul II au susținut un meci școală, în familie. Partida s-a disputat pe stadionul Carpați și s-a încheiat cu victoria primei echipe, scor 3-1 (2-1).

Meciul a fost arbitrat de secundul Cristian Sava și a fost întrerupt în dese rânduri de managerul tehnic Gheorghe Hagi din considerente tactice, se arată pe academiahagi.tv. conform sursei citate, pentru FC Viitorul au marcat Ianis Hagi 15, Florin Purece 25 și Antonio Cruceru 52, în timp ce pentru echipa secundă a clubului a punctat Doru Dumitrescu 27. Menţionăm că Radu Boboc nu a putut evolua pentru FC Viitorul II din cauza unei contracturi musculare.

Au evoluat formațiile:
  • FC Viitorul – Repriza I: Tordai (31 Buzbuchi) – Rădoi, Hodorogea, Boli, Ganea – Dani Lopez, Filip, Purece – I. Hagi, Rusu, Chițu. Repriza a II-a: Buzbuchi (61 Rîmniceanu) – Benzar, Nedelcu, Carp, Perju – R. Marin, Iacob, Casap – Tudoran, Coman, Cruceru (68 Neniță).
  • FC Viitorul II – Repriza I: Căbuz (31 Murariu) – Toriște, Căpușă, Ghiță, Rusu - Cicâldău, B. Vasile, Dumitrescu – Vînă, Cioablă, Cruceru (31 Neniță). Repriza a II-a: Murariu (61 Gurău) – Kilyen, Băluță, Ghiță (61 Dumitrescu; 76 Căpușă), Neciu – M. Ene, Preoteasa, Drăguș - Ciobanu, Mățan, Manole.