16:59 16 04 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Lovitură de teatru în partida FC Farul - ACS Buftea. Află ce s-a întâmplat

27 Oct, 2012 17:32 1665 Marime text

iva1.jpgFC Farul a pierdut cu 1-2 meciul de astăzi, de pe teren propriu, cu ACS Buftea, contând pentru etapa a zecea a Ligii a 2-a la fotbal, seria întâi. Gazdele au deschis scorul în minutul 51, prin Ivanovici, dar oaspeții au revenit și au câștigat prin dubla lui Artavazd Karamyan, din minutele 61 și 63. În urma acestui eșec, FC Farul a rămas cu șase puncte și a căzut de pe locul 11 pe 12 (penultimul), făcând schimb de poziții chiar cu ACS Buftea.
Tot astăzi, Săgeata Năvodari a remizat pe terenul Deltei Tulcea, scor 0-0. Celelalte rezultate: CS Otopeni - Sportul Studențesc 2-1, Rapid CFR Suceava - Unirea Slobozia 0-2 și Dunărea Galați - Chindia Târgoviște 1-1. În clasament, Săgeata e pe locul patru, cu 15 puncte.

Sursa foto: FC Farul