Fondul Documentar Dobrogea de ieri și de azi
BIBLIOTECA VIRTUALĂ
19:54 15 12 2017 Citeste un ziar liber! Unde ne gasiti?

Iată candidaţii PSD şi USL, pentru primării, la alegerile locale

ro

24 Apr, 2012 06:39 3558 Marime text

sigla-usl1.jpgIeri, conducerea P.S.D. Constanţa a validat candidaturile celor ce vor să obţină funcţia de primar în municipii, oraşe şi comune.

Potrivit cotidianului Observator de Constanţa, conform listei, cei care vor intra în competiţia electorală a localelor din acest an din partea Partidului Social Democrat sau pe listele Uniunii Social Liberale sunt următorii:

 

 

Constanţa - Radu Ştefan Mazăre (P.S.D.)

Mangalia- MihaiClaudiu Tusac (P.S.D.),

Cernavodă- Mariana Mircea (P.S.D.),

Eforie - Ion Ovidiu Brăiloiu (P.S.D.),

Hârşova - Tudor Nădrag (P.S.D.),

Murfatlar - Valentin Saghiu (P.S.D),

Năvodari -Nicolae Matei (P.S.D.),

Negru Vodă - Ion Nicolin (P.S.D.),

Techirghiol - Adrian Stan (P.N.L.),

Adamclisi - Dora Şerbănescu (P.N.L.),

Agigea - Cristian Cîrjaliu (P.S.D.),

Albeşti -Olimpiu Carauleanu (P.S.D.),

Aliman - Gheorghe Topalu (P.S.D.),

Amzacea - Radu Constantin (P.S.D.),

Bărăganu -Titu Neague (P.S.D.),

Castelu -Paraschiva Mocănaşu (P.S.D.),

Cerchezu - Ion Constantinescu (P.S.D.),

Chirnogeni - Gheorghe Manta (P.S.D.),

Ciobanu -Ioan Suciu (P.S.D.),

Ciocîrlia - Traian Dragomir (P.S.D.),

Cobadin - Cristian Telehoi (P.S.D.),

Cogealac -Petrică Miu (P.S.D.),

Comana - Ion Adam (P.N.L.),

Costineşti - Mircea Calu (P.S.D.),

Crucea - Gheorghe Frigioi (P.S.D.),

Cumpăna - Mariana Gâju (P.S.D.),

Cuza Vodă - Eugen Dumitru (P.S.D.),

Deleni - Dan Marian (P.S.D.),

Dobromir - Iusein Visel (P.S.D.),

Dumbraveni - Gheorghe Cenuşă (P.S.D.),

Fântânele - Gheorghe Popescu (P.S.D.),

Gârliciu -Constantin Cimpoiaşu (P.S.D.),

Ghindăreşti - Adrian Bartolomei (P.S.D.),

Grădina - Gabriela Iacobici (P.S.D.),

Horia - Gigel Sava (P.S.D.),

Independenţa - Cristea Gâscan (P.S.D.),

Ion Corvin - Dumitru Nedea (P.S.D.),

Istria - Ion Herdean (P.N.L.),

Limanu -Nicolae Iustin Urdea (P.N.L.),

Lipniţa - Florin Onescu (P.S.D.),

Lumina - Dumitru Chiru (P.S.D.),

Mereni - Gheorghe Chiriac (P.N.L.),

Mihai Viteazu - Gheorghe Grameni (PNL),

Mihail Kogălniceanu - Iosif Valer Mureşanu (P.S.D.),

Mircea Vodă - Dumitru Dedu (P.S.D.),

Nicolae Bălcescu - Dumitru Timofte (P.S.D.),

Oltina - Gheorghe Cristian (P.S.D.),

Ostrov - Niculae Dragomir (P.S.D.),

Pantelimon - Vasile Neicu (P.S.D.),

Pecineaga - Niculae Stan (P.S.D.),

Saligny - Ion Beiu (P.S.D.),

Saraiu - Vasile Băjan (P.S.D.),

Săcele -Dumitru Gaidargiu (P.S.D.),

Seimeni - Lucian Blaj (P.N.L.),

Siliştea - Mihai Soare (P.S.D.),

Târguşor - Iulian Bîrsan (P.S.D.),

Topalu - Gheorghe Murat (P.S.D.),

Topraisar - Gheorghe Stelian (P.S.D.),

Tortoman - Lucian Chitic (P.S.D.),

Tuzla - Constantin Micu (P.S.D.),

Valu lui Traian - Cristian Piecu (P.S.D.)

Vulturu - Eugen Berbec (P.S.D.).

Sursa: http://observator.ro/

Ti-a placut articolul?

Comentarii