10:51 25 04 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

FC Viitorul i-a bătut măr pe cei de la Slaven Belupo Koprivnica

18 Jan, 2016 22:52 1460 Marime text

FC Viitorul a susţinut, în această după-amiază, al doilea meci în cadrul turneului internaţional Arena Cup 2016 de la Medulin (Croaţia). După remiza din prima etapă cu Inter Zapresic, constănţenii au întâlnit pe croaţii de la Slaven Belupo Koprivnica, de care au dispus cu 3-0 (1-0).

În prima parte Gheorghe Hagi a alcătuit o echipă provenită 100% din propria Academie. Scorul pauzei a fost 1-0, diferenţa fiind făcută de Aurelian Chiţu în min.11, la capătul unei curse finalizate din interiorul careului.

După pauză elevii lui Gheorghe Hagi au mai punctat în două rânduri, ambele reuşite ale reprizei secunde fiind semnate de Florin Cernat. Mai întâi (min.58) golgeterul Viitorului a punctat din careu după o acţiune frumoasă a lui Vlad Rusu, iar mai apoi (min.79) a înscris după ce a driblat şi portarul advers.

Au evoluat pentru FC Viitorul:
Repriza I: Tordai - Benzar, Ţîru, Hodorogea, Perju - Marin, Nedelcu, Casap - Chiţu, I. Hagi, Coman.
Repriza a II-a: Pecanha - Căpuşă, Boli, Mitache, Ganea - Ciobanu, Filip, Achim - Cernat, Rusu, Nicoliţă.