12:07 23 04 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

FC Farul a învins la scor Academica Clinceni (galerie foto)

18 Sep, 2015 21:24 1535 Marime text
FC Farul a realizat a doua victorie din sezonul 2015/2016 al Ligii a II-a, câștigând la scor, cu 4-1, meciul din acească seară de pe teren propriu cu Academica Clinceni.

Partida a contat pentru etapa a patra a campionatului. Golurile au fost înscrise de Mihai Ion (în minutele 34 și 88), Sorin Chițu, (în minutul 80 - din penalty), Dobrosavlevici (în minutul 87 - autogol), respectiv Kuku (în minutul 60).

Din minutul 79, Academica a evoluat în zece jucători, după ce Alexandru Neagu a primit la faza penalty-ului, pentru un henț în careu, al doilea cartonaș galben și implicit pe cel roșu. În minutul 78, Farul a ratat o triplă ocazie. Milea (din foarfecă a trimis în bară), Chițu și Pătulea neputându-l învinge din apropiere pe portarul advers Marinescu.

FC Farul (antrenori Constantin Gache, Ion Barbu și Gică Mina) a început meciul în alcătuirea: Gudea - Milea, Rusu, Bratu, Barna, Mihai Ion, Ionescu, Cristocea, Nicorec, Chițu și Pătulea. Au mai jucat Băjan, Pătrașcu și Silviu Ilie.