01:39 26 04 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Simona Halep a reuşit lovitura zilei la Stuttgart Execuţia senzaţională din meciul cu Muguruza (video)

23 Apr, 2015 13:41 1341 Marime text
Simona Halep s-a calificat în turul 3 la turneul de la Stuttgart, după ce a învins-o în trei seturi pe iberica Garbine Muguruza, scor 3-6, 6-1, 6-3, informează România TV.

Unul dintre punctele câștigate de Simona Halep în meciul cu Garbine Muguruza, din optimile turneului de la Stuttgart a fost declarat „Shot of the Day", de către WTA. S-a întâmplat în setul trei, la scorul de 2-2, punct cu care Simona Halep a câştigat game-ul.

Simona Halep va juca vineri, în sferturile de finală, împotriva învingătoarei dintre Zarina Dias, din Kazahstan, poziţia a 32-a în ierarhia mondială, şi italianca Sara Errani, locul 15 WTA.

Calificarea în sferturi este recompensată la Stuttgart cu un cec în valoare de 15.375 de euro şi cu o sută de puncte WTA.

Sursa: România TV
Sursa video: YouTube