13:20 24 04 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Echipa lui Costel Gâlcă, Espanyol, a pierdut meciul cu Eibar, din campionatul Spaniei

11 Jan, 2016 07:35 1577 Marime text
Espanyol a pierdut al şaselea meci consecutiv în deplasare în La Liga. Formația antrenată de Costel Gâlcă a fost învinsă pe terenul lui Eibar, scor 1-2, informează gsp.ro.

Inui a deschis scorul în minutul 15, cu un șut imparabil. Peste doar şapte minute, Joan Jordan a egalat, grație unei execuții deviate.
Borja Baston a stabilit scorul final, scor 2-1, după ce a transformat un penalty în minutul 74. Javi Lopez s-a aruncat în picioarele jucătorului gazdelor și a comis penalty.

Eibar a urcat pe locul 6 după acest succes, cu 30 de puncte. Espanyol a ajuns la al 3-lea meci consecutiv fără succes și are doar 21 de puncte.

Sursa: gsp.ro; sursa foto: digisport.ro