16:18 19 04 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Echipa din Constanţa, umilită acasă Steaua a învins Farul pe teren prorpiu

29 Feb, 2012 22:35 856 Marime text

Steaua a fost nevoită să vină la Constanţa ca să găsească un teren bun pentru ultimele antrenamente înainte de reluarea campionatului.

Cu această ocazie, "roş-albaştrii" au disputat şi un amical cu Farul, partidă care ar fi trebuit să se desfăşoare sîmbătă la Mogoşoaia, cîştigînd cu scorul de 2-1.

Raul Rusescu a deschis scorul în minutul 18, după o pasă excelentă a lui Florin Costea, căpitan în premieră la Steaua.
Gazdele au revenit pe tabelă prin Pătulea (36), care a transformat un penalty acordat aiurea de arbitrul partidei. "Roş-albaştrii" şi-au asigurat victoria în minutul 73, după o fază excelentă realizată de Tibi Bălan şi Chipciu. Vali Badea putea să le strice victoria steliştilor în prelungiri, dar şutul său a lovit transversala porţii lui Stanca.

La meci au asistat circa o mie de spectatori.
Echipele de start
Farul: Curcă - I. Călin, Stegaru, L. Dobre, D. Eze - Ivanovici, Buzea, I. Pană, A. Neagoe - Hussein, Pătulea
Steaua: Stanca - Dănănae, Martinovici, Geraldo, Pîrvulescu - Tatu, Prepeliţă, Răduţ, Fl. Costea - Rusescu, Machado