23:40 28 03 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Liga I Dinamo - ACS Poli Timișoara 2-1

03 Aug, 2015 23:21 1620 Marime text

Dinamo București a învins-o pe ACS Poli Timișoara cu scorul de 2-1 (2-1), pe teren propriu, astăzi, în ultimul meci din etapa a 4-a a Ligii I de fotbal.
Bucureștenii au obținut o victorie dificilă în fața nou-promovatei. Dinamo a deschis rapid scorul, prin Cosmin Matei, în minutul 5, din penalty. Avantajul gazdelor a durat doar trei minute, Robert Elek restabilind egalitatea. Scorul final a fost stabilit cu un minut înainte de pauză, prin Gnohere, ce a profitat de o ieșire greșită a portarului oaspeților.

Grație acestei victorii, Dinamo are 8 puncte și se află în clasament pe locul 3, fiind devansată la golaveraj de primele două clasate, ASA Tg. Mureș și Steaua București. ACS Poli Timișoara, cu 3 puncte, se află pe locul 8-9, cu același golaveraj, 2-4, ca FC Voluntari.

Dinamo București - ACS Poli Timișoara 2-1 (2-1), stadion "Dinamo" - București.
Au marcat: Cosmin Matei (5 + penalty), Harlem Gnohere (44), respectiv Robert Elek (8)
Arbitru: Marius Avram (București); arbitri asistenți: Octavian Șovre (Oradea), Mircea Mihail Grigoriu (București); arbitru de rezervă: Iulian Călin (Ștefănești)
Observatori: Cristian Nica (Ploiești) - CCA; Viorel Anghelinei (Galați) - LPF