18:21 20 04 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Cu ce scor a încheiat Săgeata stagiul din Antalya

07 Feb, 2014 05:58 1430 Marime text
Săgeata Năvodari a înregistrat o remiză în ultimul meci amical disputat în stagiul de pregătire din Antalya. Echipa dobrogeană a întâlnit FC Minsk, din Belarus, iar scorul a fost 1-1. Săgeata a deschis scorul în minutul 30, prin Cristian Munteanu, fiind egalată în minutul 64, prin Kilenko. Echipa de Liga 1 a început meciul cu: Panagopoulos - Peteleu, Fl. Popa, Cr. Munteanu, D. Lopes - Dulee, Muzac - Fl. Achim, Vezan, Deletic - Guerra. În repriza secundă au mai evoluat: Tigoianu, I. Iordache, Borja, Vieru și Chiacu. Formația pregătită de Cătălin Anghel a încheiat cantonamentul din Turcia neînvinsă, cu trei victorii și două egaluri, în ordine: 1-1 cu Shakhtar Karagandy (Kazahstan), 2-1 cu Rapid București, 4-0 cu Olimpic Sarajevo (Bosnia-Hertegovina), 1-0 cu FC Dila Gori (Georgia) și 1-1 cu FC Minsk (Belarus). Astăzi, la ora 16.45, lotul echipei Sageata va sosi, cu o cursă aviatică, pe Aeroportul Otopeni.