14:31 19 04 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Update 3. Meciul s-a încheiat Cu ce echipă a început Farul amicalul cu Delta Tulcea

14 Aug, 2015 11:32 2272 Marime text
A început meciul amical dintre FC Farul şi echipa de liga a 3-a Delta Dobrogea Tulcea. Partida se joacă pe stadionul Farul din Constanţa, iar formula de start a farului este: I. Dinu - Suciu, M. Rusu, D. Bratu, Barna - Ad. Ionescu (cpt.) - Cristocea, Nicorec, S. Ilie - Ad. Pătulea, S. Chiţu.
În minutul 10, scorul este 1-1. Farul a deschis scorul prin Nicorec, în minutul 9, iar Delta a egalat un minut mai târziu, prin Tigoianu.

UPDATE, ora 12.40:

În minutul 75, o nouă schimbare la Farul: iese Ionescu, intră Plămadă.
În minutul 77, Alexandru Grigoraş îl înlocuieşte la Farul pe Chiţu.
La Farul, Pătulea îi lasă locul în teren lui Buroi, în minutul 81. Alte schimbări - Nicorec - I. Vlad (min. 84), Cristocea - Corcoveanu, M. Rusu - Otei (min. 87).

UPDATE 3, ora 13.07:

Meciul s-a încheiat. Farul a câştigat cu 2-1.

UPDATE 2, ora 12.10:

A început repriza a doua. La pauză, la Farul s-au efectuat trei schimbări: au ieşit Dinu, Suciu şi Ilie, au intrat Olaru, Băjan şi Duţu. Scorul este în continuare 1-1.
În minutul 53, Farul trece în avantaj, 2-1 după golul lui Chiţu.