23:06 19 04 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

CS Năvodari, vicecampioana Diviziei Naţionale de rugby

07 Nov, 2015 23:41 1416 Marime text

Echipa de rugby CS Năvodari este vicecampioana Diviziei Naţionale (eşalonul secund al sportului cu balonul oval din România).

Aflată în lupta pentru cucerirea titlului, formaţia pregătită de Cornel Suciu, Cristian Husea şi Virgil Năstase a pierdut, astăzi, cu 15-20 (15-8) meciul jucat în deplasare cu RCM Galaţi, în ultima etapă a play-off-ului, şi a rămas cu medaliile de argint. După ce au condus la pauză, dobrogenii s-au lovit de un arbitraj potrivnic în partea secundă.

Clasamentul final a fost: 1. Ştiinţa Petroşani, 2. CS Năvodari, 3. RCM Galaţi, 4. Poli Iaşi, 5. RC Bârlad.

Poziţia secundă este totuşi promovabilă, CS Năvodari găsindu-se în progres, în ce priveşte clasarea, faţă de sezonul trecut, când a încheiat competiţia pe locul trei.

Sursa foto: Facebook