Pentru perioada Paştelui
informaţii utile, tradiţii, program magazine
13:45 28 05 2017 Citeste un ziar liber! Unde ne gasiti?

Colțea Brașov 2005, Academia Hagi 2006, Școala Dani Coman 2007 și Oțelul Galați 2008 - laureatele Dolphin Cup

ro

19 Jun, 2016 23:23 979 Marime text
Astăzi s-au încheiat întrecerile celei de-a 6-a ediții a turneului internațional “Dolphin Cup”. Competiția s-a defășurat pe patru categorii de vârstă (2005, 2006, 2007 și 2008) și a avut loc pe terenurile Academiei de Fotbal “Gheorghe Hagi”.
Calificate în trei dintre cele patru finale, echipele Academiei Hagi s-au impus în doar în una dintre ele prin Academia Hagi 2006. Foarte aproape de cununa cu lauri au mai fost Academia Hagi 2005 și Academia Hagi 2008, însă acestea au cedat la lovituri de departajare.
 
Rezultatele Categoriei 2005 – Dolphin Cup
Vineri, 17 iunie 2016:
ora 8.00 Kids Severin – Zimbru Chișinău 1-1 (Grupa A)
ora 10.00 ACADEMIA HAGI – LPS Mircea Eliade 4-0 (Grupa A)
ora 11.00 Prosport Focșani – Atletic Junior Călărași 4-1 (Grupa B)
ora 12.00 Kinder Brăila – Colțea Brașov 2-1 (Grupa B)
------------------------------------------------------------------------------------------------------
ora 17.40 Zimbru Chișinău – LPS Mircea Eliade 0-3 (Grupa A)
ora 18.40 Kids Severin – ACADEMIA HAGI 2-8 (Grupa A)
ora 19.40 Atletic Junior Călărași – Colțea Brașov 3-1 (Grupa B)
ora 20.40 Prosport Focșani – Kinder Brăila 4-2 (Grupa B)
Sâmbătă, 18 iunie 2016:
ora 8.00 ACADEMIA HAGI – Zimbru Chișinău 3-1 (Grupa A)
ora 10.00 LPS Mircea Eliade – Kids Severin 6-0 (Grupa A)
ora 11.00 Kinder Brăila – Atletic Junior Călărași 2-2 pe teren, 3-0 după contestație (Grupa B)
ora 12.00 Colțea Brașov – Prosport Focșani 5-1 (Grupa B)
------------------------------------------------------------------------------------------------------
ora 17.40 Semifinala 1: ACADEMIA HAGI – Kinder Brăila 8-0
ora 18.40 Locurile 5-8: Zimbru Chișinău – Colțea Brașov 0-3
ora 19.40 Locurile 5-8: Atletic Junior Călărași – Kids Severin 2-2, 4-2 d.7m
ora 20.40 Semifinala 2: Prosport Focșani – LPS Mircea Eliade 2-3
Duminică, 19 iunie 2016:
ora 8.00 Locurile 7-8: Zimbru Chișinău - Kids Severin 5-2
ora 10.00 Locurile 5-6: Colțea Brașov - Atletic Junior Călărași 1-1, 2-3 d.7m
ora 11.00 Locurile 3-4: Kinder Brăila - Prosport Focșani 0-2
ora 12.00 Finala MARE: ACADEMIA HAGI - LPS Mircea Eliade 0-0, 2-3 d.7m
 
Rezultatele Categoriei 2006 – Dolphin Cup
Vineri, 17 iunie 2016:
ora 8.00 Zimbru Chișinău – Viitorul Bacău 13-0 (Grupa A)
ora 10.00 ACADEMIA HAGI – Colțea Brașov 2-0 (Grupa A)
ora 11.00 Isport Vâlcea – Sporting Bacău 9-0 (Grupa B)
ora 12.00 CSM Focșani – Viitorul Argeș 3-1 (Grupa B)
------------------------------------------------------------------------------------------------------
ora 17.40 ACADEMIA HAGI – Viitorul Bacău 17-1 (Grupa A)
ora 18.40 Zimbru Chișinău – Colțea Brașov 0-1 (Grupa A)
ora 19.40 CSM Focșani – Sporting Bacău 7-0 (Grupa B)
ora 20.40 Isport Vâlcea – Viitorul Argeș 0-3 (Grupa B)
Sâmbătă, 18 iunie 2016:
ora 8.00 Viitorul Bacău – Colțea Brașov 0-3 (Grupa A)
ora 10.00 ACADEMIA HAGI – Zimbru Chișinău 0-3 (Grupa A)
ora 11.00 Viitorul Argeș – Sporting Bacău 5-0 (Grupa B)
ora 12.00 CSM Focșani – Isport Vâlcea 6-2 (Grupa B)
------------------------------------------------------------------------------------------------------
ora 17.40 Semifinala 1: Zimbru Chișinău – Viitorul Argeș 1-1, 3-2 d.7m
ora 18.40 Semifinala 2: CSM Focșani – ACADEMIA HAGI 0-2
ora 19.40 Locurile 5-8: Colțea Brașov – Sporting Bacău 8-0
ora 20.40 Locurile 5-8: Isport Vâlcea – Viitorul Bacău 5-2
Duminică, 19 iunie 2016:
ora 8.00 Locurile 7-8: Sporting Bacău - Viitorul Bacău 1-2
ora 10.00 Locurile 5-6: Colțea Brașov - Isport Vâlcea 2-1
ora 11.00 Locurile 3-4: Viitorul Argeș - CSM Focșani 4-4, 9-8 d.7m
ora 12.00 Finala MARE: ACADEMIA HAGI - Zimbru Chișinău 3-1
 
Rezultatele Categoriei 2007 – Dolphin Cup
Vineri, 17 iunie 2016:
ora 8.30 Zimbru Chișinău – Champions București 7-0 (Grupa B)
ora 9.10 ACADEMIA HAGI – Kinder Brăila 6-1 (Grupa A)
ora 10.00 Viitorul Bacău – Oțelul Galați 0-3 (Grupa B)
ora 9.10 Școala Dani Coman – Kinder Târgoviște 2-0 (Grupa A)
------------------------------------------------------------------------------------------------------
ora 16.00 Champions București – Oțelul Galați 0-7 (Grupa B)
ora 16.00 Kinder Brăila – Kinder Târgoviște 0-3 (Grupa A)
ora 16.50 ACADEMIA HAGI – Școala Dani Coman 1-1 (Grupa A)
ora 17.40 Zimbru Chișinău – Viitorul Bacău 7-0 (Grupa B)
Sâmbătă, 18 iunie 2016:
ora 8.30 Viitorul Bacău – Champions București 2-3 (Grupa B)
ora 9.00 Oțelul Galați – Zimbru Chișinău 0-9 (Grupa B)
ora 10.00 Kinder Târgoviște – ACADEMIA HAGI 2-1 (Grupa A)
ora 9.10 Școala Dani Coman – Kinder Brăila 5-0 (Grupa A)
------------------------------------------------------------------------------------------------------
ora 16.00 Semifinala 1: Școala Dani Coman – Oțelul Galați 2-2, 4-3 d.7m
ora 16.00 Semifinala 2: Zimbru Chișinău – Kinder Târgoviște 3-0
ora 16.50 Locurile 5-8: ACADEMIA HAGI – Viitorul Bacău 10-1
ora 17.40 Locurile 5-8: Champions București – Kinder Brăila 1-2
Duminică, 19 iunie 2016:
ora 8.30 Locurile 7-8: Viitorul Bacău - Champions București 2-2, 4-3 d.7m
ora 9.10 Locurile 5-6: ACADEMIA HAGI - Kinder Brăila 3-0
ora 9.00 Locurile 3-4: Oțelul Galați - Kinder Târgoviște 2-0
ora 10.00 Finala MARE: Școala Dani Coman - Zimbru Chișinău 2-1
 
Rezultatele Categoriei 2008 – Dolphin Cup
Vineri, 17 iunie 2016:
ora 9.20 Sporting Bacău – Oțelul Galați 1-5 (Grupa B)
ora 10.10 ACADEMIA HAGI – Colțea Brașov 2-3 (Grupa A)
ora 11.00 Prosport Focșani – Zimbru Chișinău 0-2 (Grupa B)
ora 11.50 Champions București – Isport Vâlcea 1-3 (Grupa A)
------------------------------------------------------------------------------------------------------
ora 16.50 Sporting Bacău – Zimbru Chișinău 1-4 (Grupa B)
ora 17.40 Champions București – Colțea Brașov 0-8 (Grupa A)
ora 18.30 Prosport Focșani – Oțelul Galați 1-3 (Grupa B)
ora 19.20 ACADEMIA HAGI – Isport Vâlcea 3-2 (Grupa A)
Sâmbătă, 18 iunie 2016:
ora 9.20 Oțelul Galați – Zimbru Chișinău 2-3 (Grupa B)
ora 10.10 Sporting Bacău – Prosport Focșani 2-6 (Grupa B)
ora 11.00 Champions București – ACADEMIA HAGI 0-7 (Grupa A)
ora 11.50 Colțea Brașov – Isport Vâlcea 2-1 (Grupa A)
------------------------------------------------------------------------------------------------------
ora 16.50 Semifinala 1: Colțea Brașov – Oțelul Galați 0-1
ora 17.40 Semifinala 2: Zimbru Chișinău – ACADEMIA HAGI 1-4
ora 18.30 Locurile 5-8: Isport Vâlcea – Sporting Bacău 5-1
ora 19.20 Locurile 5-8: Prosport Focșani – Champions București 2-0
Duminică, 19 iunie 2016:
ora 9.20 Locurile 7-8: Sporting Bacău - Champions București 1-0
ora 10.10 Locurile 5-6: Isport Vâlcea - Prosport Focșani 0-1
ora 11.00 Locurile 3-4: Colțea Brașov - Zimbru Chișinău 1-2
ora 11.50 Finala MARE: ACADEMIA HAGI - Oțelul Galați 0-0, 1-2 d.7m
 
Foto: Academia Gheorghe Hagi
 

Ti-a placut articolul?

Comentarii