22:10 25 04 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Astra Giurgiu a învins West Ham United şi s-a calificat în play-off-ul Ligii Europa

06 Aug, 2015 23:53 1279 Marime text

Echipa Astra Giurgiu s-a calificat în play-off-ul Ligii Europa, după ce a învins, astăzi, pe teren propriu, cu scorul de 2-1 (2-1), formaţia engleză West Ham United, în manşa secundă a turului trei preliminar al competiţiei. Astăzi, golurile Astrei au fost marcate de Budescu, în minutele 33 şi 36, în timp ce pentru englezi a înscris Lanzini, în minutul 3.
0-1: Lanzini a primit un balon la marginea careului mare şi l-a învins pe Lung cu un şut lângă bară.
1-1: Budescu a primit un balon în jumătatea adversă, a înaintat şi a înscris cu un şut în forţă de la 23 de metri.
2-1: William a pătruns în partea stângă, a centrat în careu şi Budescu a marcat cu latul de la 12 metri.
Astra Giurgiu: Lung jr. - Queiros, Găman, Geraldo (Oros '19), Junior Morais - Seto, Boldrin - Enache, Teixeira (Alibec '67), William - Budescu (Lovin '84). Antrenor: Marius Şumudică.
West Ham United: Randolph - Knoyle, Jenkinson, Henry, Page (Pike '90+2) - Lanzini, Cullen, Poyet, Nolan - Lee (Brown '80), Maiga. Antrenor: Slaven Bilici.
Cartonaşe galbene: Junior Morais '37, Alibec '83, Lovin '89 / Knoyle '45, Henry '49.
Arbitri: Paolo Valeri (central) - Alessandro Giallatini, Giulio Dobosz (asistenţi) - Carmine Russo (rezervă) - toţi Italia.
În tur, la Londra, cele două echipe au terminat la egalitate, scor 2-2.
Tragerea la sorţi a meciurilor din play-off-ul Ligii Europa va avea loc mâine, de la ora 14.00.

sursa foto: ziuanews.ro