09:49 29 03 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Litoral Tv Victorie la debut pentru Viitorul Constanța

15 May, 2014 16:58 2036 Marime text
Campioană națională la juniori B în sezonul trecut, formația Viitorul Constanța, alcătuită din jucători născuți după 1 ianuarie 1995, și-a propus să reediteze performanța în această vară, la juniori A. Pentru a se califica în finală dobrogenii trebuie să câștige turneul semifinal de la Ovidiu, la care mai participă Gloria Bistrița, FC Olt Slatina și Pandurii Tg. Jiu. Miercuri, în prima zi a întrecerilor, Viitorul a învins cu scorul de 2-0, pe Gloria Bistrița. Finalurile de repriză au fost favorabile gazdelor. În minutul 44 a marcat Daniel Gheorghe și în minutul 87 a majorat avantajul Florin Cioablă. În celălalt meci al zilei, gorjenii de la Pandurii Tg. Jiu au trecut cu scorul de 1-0 de FC Olt Slatina. Vineri sunt programate partidele Pandurii Tg. Jiu - Gloria Bistrița, de la ora 16.00 și Viitorul Constanța – FC Olt Slatina, de la 18.15. Duminică, în ultima zi, ambele meciuri se vor juca de la aceeași oră, 10.00, Viitorul - Pandurii și FC Olt - Gloria Bistrița. Prima clasată va juca finala pe 22 mai, iar echipa de pe locul secund va disputa în aceeași zi, finala mică. În celălalt turneu semifinal, la Brașov, vor juca Dinamo București, Ceahlăul Piatra Neamț, U Cluj și echipa organizatoare FC Brașov.