17:22 23 04 2024 Citeste un ziar liber! Deschide BIBLIOTECA VIRTUALĂ

Litoral Tv Festival de eseuri la CS Năvodari

16 Aug, 2014 16:48 2085 Marime text
Victorie fără drept de apel reușită de CS Năvodari în penultima etapă din sezonul regulat al Diviziei Naționale de rugby. Pe stadionul Legmas, dobrogenii au câștigat cu scorul de 64 - 10 disputa cu RCM Galați. Oaspeții au contat în joc doar pe finalul primei reprize, când au revenit de la 17-0 la 17 - 10, acesta fiind și rezultatul la pauză.

Antrenorul gazdelor Cristi Husea s-a arătat mulțumit de evoluția echipei pe care o pregătește alături de Cornel Suciu.

„O victorie lejeră. Ne așteptam pentru că echipa merge bine, băieții s-au mișcat bine. Un scor destul de mare 64-10”, a afirmat Cristi Husea, antrenor SCS Năvodari.

Unul dintre cei mai buni jucători ai gazdelor, Marian Croitoru, apreciază că echipa sa are cel mai reușit sezon de la înființare și se așteaptă ca CS Năvodari să joace în semifinalele eșalonului doi.

„Un meci bun, muncit. A fost un antrenament bun pentru că sperăm să jucăm semifinala”, a declarat Marian Croitoru, jucător la CS Năvodari. În ultima etapă din sezonul regulat, dobrogenii vor juca peste două săptămâni la Iași, partida fiind socotită un adevărar derby al seriei.